Get Adobe Flash player
Što Plenkovića uopće interesira?

Što Plenkovića uopće interesira?

Banalno, nespretno i glupo laganje javnosti predsjednika Vlade i...

Martinje u Draganovom klubu

Martinje u Draganovom klubu

Svi premijeri, predsjednici, vlade i vlasti su ga...

Što se kuha u susjedstvu?

Što se kuha u susjedstvu?

U Hrvatskoj nema plana, nema strategije, niti imamo jedinstvo nacije u...

Janaf je izmišljen da se ne govori o pljački Borg

Janaf je izmišljen da se ne govori o pljački Borg

Izrežirana predstava od koje hrvatski građani ne će biti obeštećeni...

Nakon popisa 2021. bit će više Srba nego 1991.

Nakon popisa 2021. bit će više Srba nego 1991.

Budući Hrvatska nema registar stanovništva, pod pritiskom EU-a o...

 • Što Plenkovića uopće interesira?

  Što Plenkovića uopće interesira?

  srijeda, 23. rujna 2020. 18:08
 • Martinje u Draganovom klubu

  Martinje u Draganovom klubu

  srijeda, 23. rujna 2020. 18:02
 • Što se kuha u susjedstvu?

  Što se kuha u susjedstvu?

  srijeda, 23. rujna 2020. 12:43
 • Janaf je izmišljen da se ne govori o pljački Borg

  Janaf je izmišljen da se ne govori o pljački Borg

  srijeda, 23. rujna 2020. 12:40
 • Nakon popisa 2021. bit će više Srba nego 1991.

  Nakon popisa 2021. bit će više Srba nego 1991.

  srijeda, 23. rujna 2020. 12:30

Dokle će bezbožni puljski gradonačelnik docirati biskupima?

 
 
IDS-ovci i puljski gradonačelnik Boris Miletić ponašaju se kao apsolutistički gospodari svega živog i neživog u Istri, napisala sam 16. veljače 2019. godine!Koja demokracija, koja tolerancija, koji suživot, koja sloboda mišljenja? Toga u Istri nema. Zar pored IDS-a da bilo tko smije drugačije misliti, drugačije govoriti, drugačije pjevati i s drugačijima ljudima se družiti? IDS je uništio živote 4500 Uljanikovih radnika, njihovih obitelji i njihove djece! Da, oni su gospodari života, jer je upravo IDS upropastio i uništio živote 4500 Uljanikovih radnika, njihovih obitelji i njihove djece. Uništio je djetinjstvo njihovoj djeci, koja su IDS-ovom pogrješnom politikom došla na rub gladi, rasturio je obitelji i raselio ih po svijetu u potrazi za poslom i egzistencijom. I ne samo živote Uljanikovih radnika. Bez posla su prije njih, ostali radnici Puljanke, Istre - Veletrgovačkog, Mljekare, Mehanike, građevinskog diva Istragradnje, svijetski poznate trikotaže Arena, i to samo u Puli, a gdje je cijela Istra? Da ne spominjem u bescjenje prodan Arenaturist, promašeni projekt Brijuni-rivijera u puljskom zaljevu, kojemu je smetalo brodogradilište Uljanik i zato ga je trebalo uništiti.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/d/df/Grave_of_Miroslav_Bulesic.JPG/250px-Grave_of_Miroslav_Bulesic.JPG
Istarski komunisti zaklali su bl. Miroslava Bulešića...
 
Sve to nije bitno za IDS i Borisa Miletića, ni vapaj Uljanikovaca u pismima koje je predsjednik Jadranskog sindikata Boris Cerovac uputio kardinalu Bozaniću i papi Franji, ni odgovor koji je u svojoj uskrsnoj propovijedi uputio radnicima kardinal Bozanić!Bitno je da se Boris Miletić nađe pozvan da svima određuje što će govoriti, kako će govoriti i kada će govoriti, jer on je "neprikosnoveni vladar Istre," pa bi sada htio zavladati cijelom Hrvatskom, pa i Katoličkom Crkvom! Osobito su mu na meti predstavnici Katoličke Crkve, kojima određuje tko sve smije ili ne smije održavati predavanja u crkvenim prostorima, što sve smiju ili ne smiju raditi i propovijedati župnici u svojim župama i crkvama, pa mu nije dovoljno naređivati samo lokalno, već treba i samom vrhu Katoličke Crkve i kardinalu  Bozaniću određivati što treba govoriti, da se "njegovo veličanstvo" Boris Miletić ne osjeti pogođen.
 
A našao se očito pogođen u propovijedi kardinala Bozanića, što ova njegova reakcija i zorno pokazuje. I trebao bi biti pogođen, jer on redovno svaki mjesec prima plaću iz Proračuna kojeg svi mi punimo, a povrh plaće razne druge naknade za članstvo u nadzornim odborima, dnevnice, plaćene troškove službenog mobitela, službenog vozača itd.Međutim ne pogađa Borisa Miletića tragedija radnika Uljanika, pogađa ga istina koju je izrekao kardinal Bozanić, istina koju su kardinalu napisali radnici Uljanika i na koju je kardinal reagirao: “vapaji govore o tome da radnici ondje mjesecima dolaze na posao, a ne dobivaju nikakvu plaću i to u dijelovima domovine za koje sa kaže da su najrazvijeniji”. “Kako je to moguće? Sigurno da o tome znaju ljudi iz politike, kako iz lokalne tako i one najviše. Moguće je da se trebaju rješavati problemi koji su se dugo skrivali pod tepih zbog interesa moćnika, no u takvim igrama i računicama na kraju strada mali čovjek”, rekao je kardinal Bozanić i pozvao odgovorne da u rješavanju ne lakih zadataka ne izgube iz vida malog čovjeka koji nije zaštićen.
 
Pismo na koje je reagirao kardinal Bozanić glasi;
"Poštovani,
danas smo uputili pismo papi Franji od kojeg tražimo da moli za nas radnike Uljanika i 3. Maja kao i za naše članove obitelji. Tražili smo da moli za rješenje problema isplate plaće i očuvanja brodogradilišta, koje 163 godine nisu uspjele uništite prethodne vlade i države u kojima se živjelo.
Političari su nam oduzeli kršćanski blagdan Božić, ali im to nije bilo dovoljno već rade i na oduzimanju Uskrsa. Krenuli smo u osmi mjesec za kojeg je upitna isplata plaće radnicima dva brodogradilišta (u Puli i Rijeci), a dragi su nam se političari okrenuli trošenju novaca poreznih obveznika za izbor 11 političara za Europsku komisiju. U nacionalnim medijima objavljuje se izjave političara koji se brižno trude da brodogradilištima osiguraju posao, bez pokrića. Gladni radnici i naši članovi obitelji više nisu vijest, nije vijest niti to što ostaju bez nekretnina, završavaju nezbrinuti na ulici, bježe u druge države gdje se poslodavci i političari bolje odnose prema njima. Nadamo se da Vi ne dijelite građane i radnike prema mjestu stanovanja i rada kao što to godinama rade političari što je vidljivo na predmetu brodogradilišta u Puli i Rijeci.
Dolazi nam Uskrs kada će ti isti političari koji su svojim nečinjenjem i krivim odlukama doveli građane RH u tešku životnu situaciju, sjediti u crkvama na prvim mjestima, kao najveći kršćani. Kršćani koji se brinu za svoje stado!!! A, što nakon što izađu iz crkve?  Hoće li biti bolji u svom radu? Hoće li raditi napokon u interesu radnika i građana RH ili će raditi na izmjenama zakona, čije izmjene će biti u interesu manjeg broja građana (bogatih i njih samih), a na štetu većine ostalih građana RH?
Nismo dosad imali priliku čuti da su se crkveni poglavari oglasili o problemu brodogradnje, radnika i naših obitelji. Na vama je da se napokon odredite što podržavate. Ako podržavate radnike brodogradilišta, ovih dana poslati ćete poruku političarima, kao što ćete tražiti da i mi dočekamo dostojanstveno u krugu obitelji veliki blagdan Uskrs."
 
To je istina kojom se našao pogođen puljski gradonačelnik Boris Miletić. Istina je sve što su radnici u ovom pismu poručili,osim onog dijela u kojem političari sjede u prvim redovima, jer se to na Borisa Miletića ne odnosi, njega u Crkvi na misama nema. I ne mora biti, ako je ateist, ali to mu ne daje pravo napadati predstavnike Katoličke Crkve, kao što je to učinio u svojem priopćenju: „Ovim putem želimo iskazati žaljenje što je kardinal Josip Bozanić veliki vjerski blagdan Uskrsa instrumentalizirao za slanje pristranih političkih poruka i ciničnu prozivku naših regija, Istarske i Primorsko-goranske županije, koje, kako kaže, predstavljaju ''najrazvijenije dijelove domovine''.
Umjesto političkog agitiranja, kardinal Bozanić mogao je današnje obraćanje iskoristiti da upozori na nehumanu, bešćutnu i nekršćansku politiku zavlačenja koju ustrajno provodi država prema radnicima Uljanika i 3. maja. Ovim putem apeliramo na crkvene autoritete da se suzdrže od političkog navijanja i diskriminacije regije koje im iz njima znanih razloga nisu po volji te da se u duhu Uskrsa aktivno založe za radnike brodogradilišta i doprinesu okončanju njihove višemjesečne patnje. Isto tako, koristimo ovu priliku da čestitamo Uskrs svim građanima Republike Hrvatske koji slave ovaj blagdan!“, piše u priopćenju za medije predsjednika IDS-a Borisa Miletića.
 
"Ovim putem apeliramo na crkvene autoritete da se suzdrže od političkog navijanja i diskriminacije regije koje im iz njima znanih razloga nisu po volji"! Zamislite Boris Mletić kaže regije, naglašavam "regije", a ne županije, da Istra i Primorsko-Goranska županija nisu Katoličkoj Crkvi po volji??? Moram se nasmijati, jer upravo je  Katolička Crkva ta koja je sačuvala hrvatstvo u Istri i Primorju i zaslužna za pripojenje Istre i Primorja Hrvatskoj. To i je ono što ustvari smeta Borisu Miletiću, jer je i premijera Plenkovića žestoko napao, kada je Vlada Vilu Idolu u Puli darovala Porečko-puljskoj biskupiji u kolovozu 2017. godine.
 
I još je nešto zanimljivo, naime Boris Miletić koji ne ide u crkvu, podučava kardinala Bozanića o duhu Uskrsa? Tako je istim riječima podučavao i župnika u Puli, što je u duhu kršćanstva? "Čestitamo Uskrs svim građanima Republike Hrvatske koji slave ovaj blagdan!'', piše na kraju Miletićeva priopćenja. To nije i njegov blagdan, jer da je ne bi se ogradio, Uskrs je naime državni praznik i neradni dan za sve građane Republike Hrvatske, pa je svima praznik. Iz ovog priopćenja jasno se razabire koliko je pogođena bit razorne i promašene IDS-ove politike po Istru i Hrvatsku! Boris Miletić misli da je njegov PR dobro odradio posao i medijskim spinovima ljudima isprao mozak! Međutim ljudi pamte, dobro pamte sve IDS-ove promašaje, koji su kulminirali sa Uljanikom. IDS natura cijeloj Hrvatskoj svoju političku platformu kao jedino ispravnu i jedino naprednu. A koliko je ta politika nazovi napredna, nazovi antifašistička, nazovi demokratska, nazovi tolerantna i multikulturalna, odnosno licemjerna, korumpirana, prevarantska i štetna, vidljivo je iz javnih istupa Damira Kajina, bivšeg IDS-ovog saborskog zastupnika, koji je najbolje poznaje iznutra, a kojega su izbacili iz stranke.
 
SAMO DOĐITE I OTKRIJTE U ISTRI 
 
"Pljačka i otimačina nije antifašizam. Nekima on služi za vlastite probitke jer od ideala i poštenja se ne živi, već od onog materijalnog što se uspije od države oteti. Evo primjera iz stvarnog života.
-Ako ne znate kako se pretvara javno u privatno,
-kako izgledaju od politike ovisni mediji,
-kako funkcionira DORH u svezi sa politikom,
-kako načelnici i pročelnici dolaze do imovine vrjednije od 2 mil. €,
-kako izgleda zapošljavanje stranačkih uhljeba,
-kako se od sirotinje kupuje zemlja za kunu, a preprodaje za 200-300 kn,
-kako stranka na vlasti vodi političke procese protiv novinara i oporbe,
-kako se za plaće, PR, intelektualne usluge, medije, fešte, dnevnice, reprezentaciju itd. troši više od 800 mil. kn javnog novca,
-kako visoki istarski dužnosnici plove jahtom po Jadranu sa šefovima istarskog DORH-a i policije,
-kako bi neki uveli pasaport, a da je postojao, njihove majke ne bi nikad došle u Istru.
Ako ne znate kako si mladi šefovi kabineta i pročelnici "oduzimaju" živote,
-kako se na 100 m od sjedišta istarske policije otvaraju narko hosteli,
-kako policija (cijeli odjel za borbu protiv droge) dila drogu djeci oko škola,
- kako se najviše istarsko priznanje dodjeljuje osuđenom tal. ministru na 3 god. zatvora i koji je trebao vratiti 3 mil. eura, a taj isti mene tuži zbog nanesenih duševnih boli…
Konačno, kada dobiješ koncesiju na pomorskom dobru pa je preprodaju za 100-ine tisuća €. To je Istra danas. Ruka pravde, gdje si? Koliko će to politički Zagreb tolerirati ili ruka ruku mije? Nazdravimo sa Ginettom. Damir"
 
Uzalud Damir Kajin upozorava i piše, uzalud pišem i ja i mnogi drugi koji ukazuju na sve štetne pojave IDS-ove vladavine, DORH im još nije pokucao na vrata. Što je još gore ,možemo očekivati samo poznate metode pritisaka i prijetnji upućenih nama koji o svemu tome pišemo. I kao što je Pilat rekao Isusu "Ti meni o istini dok ja imam moć...?", tako Boris Miletić nastupa s pozicije moći, koju su mu birači omogućili, do kada?
 

Lili Benčik

Anketa

Tko je naredio uhićenje predsjednika Uprave JANAF-a?

Četvrtak, 01/10/2020

Tko je Online?

Trenutačno aktivnih gostiju: 2096 gostiju i nema članova online

 

AIPK Trgovine d.o.o.

 

Registar Branitelja

 

Udruga Zavjet

 

 

Grawe osiguranje

 

 

 

Veliko srce malom srcu

 

Facebook

 

 

Optika Kraljević