srijeda, 11. prosinca 2019. 17:01
  • Sve je moguće. Favorita nema!

srijeda, 11. prosinca 2019. 16:57

Proslava sv. Roka

Uvertira cijele manifestacije bila je u četvrtak 13. kolovoza 2015., kada je 20-ak sudionika krenulo u organizirano noćno pješačenje po okolici Brtonigle. No, program se intenzivirao u petak kada je i službeno započela proslava Sv. Roka. U popodnevnim satima održan je teniski turnir parova „San Rocco Cup 2015.“ u kojemu se skupina rekreativaca natjecala u „Champagne tenis turniru“.
Prva dva mjesta osvojili su:
1. Alen Greblo i Goran Travaš
2. Bruno Balanzin i Nedeljko Tomić
Dok je utješnu nagradu osvojio Josip Fabac koji je unatoč zadobivenoj ozljedi arkade za vrijeme turnira i odlasku na HMP, uspio završiti turnir i osvojiti nagradu.
Nakon teniskog turnira uslijedio je tradicionalni nogometni turnir „Sveti Rok kup“, koji je ujedno bio i memorial „Aldo Paljuh“ u čast i sjećanje pokojnog trenera, koji je uvelike dopronio nogometnom klubu Brtonigla. U natjecanju koje je uključivalo 6 ekipa postignut je sljedeći plasman:
1. Babići Boys
2. Marušići
3. Mega Brtonigla
Titulu najboljeg strijelca odnio je Stefano Zacchina, dok je za najboljeg vratara odabran Massimo Benčić.

Što se tiče zabave, ona je bila vrlo raznolika, te je uključivala ulične zabavljače, maskote i naravno glazbeni program kojeg su činili Trio 77, te Trio Melody uz odličan nastup (imitaciju) mnogih svjetskih, poznatih izvođača. Zvijezda večeri je bila Lana Jurčević koja je digla atmosferu do vrhunca, te raspjevala i rasplesala veliki broj prisutnih gostiju. Cjelokupna zabava je potrajala do kasno u noć.

Za vikend još bogatiji program.Proslava Sv. Roka, u Brtonigli se nastavila se ove subote i nedjelje uz još bogatiji glazbene spektakle koje čine mnogobrojni bendovi, klapa i limena glazba, te športske aktivnosti i ostali popratni sadržaji popraćeni bogatom enogastronomskom ponudom.